Mācību process

Mācību procesa centrā – students! 
Novikontas Jūras koledžā studenti apgūst pašu aktuālāko informāciju, kuru uzreiz nostiprina, veicot praktiskus uzdevumus, jo mācības mūsu koledžā sastāv 80% no prakses! 

 
20% teorijas, 80% prakses! 

Jūrniecības sfēra mūsdienās piedzīvojusi krasa izmaiņas, tāpēc, lai sagatavotu pasaules darba tirgū konkurētspējīgus jūrniekus, Novikontas Jūras koledža izveidojusi īpašu pieeju mācību procesam. Mācības nenorit skolas solos, bet gan realitātei maksimāli pietuvinātos apstākļos, lai jau no pirmajām dienām students varētu iepazīt jūrnieka darbu. 
Mācības noris uz kuģa Varma klāja vai īpašos kabinetos, kuros ir nepieciešamais aprīkojums, lai teorētiskās zināšanas uzreiz nostiprinātu praksē. Tāpat lielākā daļa praktisko uzdevumu tiek veikta uz profesionāliem un daudzveidīgiem simulatoriem, kuri ļauj uzreiz iegūt nepieciešamās iemaņas un sagatavo visām situācijām jūrā. 

 


Studiju ilgums

1. posma mācības, pēc kuru beigšanas iespējams iegūt jūrnieka pamata izglītību, ilgst:

-    Programma Kuģu vadītājs: 2,5 mēnešus ilgas teorētiskās mācības + 4 – 7 mēnešus ilga apmaksāta prakse uz kuģa. Pēc teorijas un prakses nokārtošanas students saņem matroža diplomu un var uzreiz uzsākt darbu uz kuģa. 
-    Programma Kuģu mehāniķis: 3 mēnešus ilgas teorētiskās mācības + 4 – 7 mēnešus ilga apmaksāta prakse uz kuģa. Pēc teorijas un prakses nokārtošanas students saņem motorista diplomu un var uzreiz uzsākt darbu uz kuģa.


2. posma mācības, pēc kuru beigšanas iespējams iegūt jūrnieka augstāko izglītību, ilgst:

-    Programma Kuģu vadītājs ilgst 3 gadus un 2 mēnešus. Pēc mācību nokārtošanas students saņem Sardzes stūrmaņa diplomu. 
-    Programma Kuģu mehāniķis ilgst 3 gadus. Pēc mācību nokārtošanas students saņem Sardzes mehāniķa diplomu. 
2. posma mācības students apgūst attālināti ar sistēmas Novis palīdzību, paralēli strādājot uz kuģa. Katram studentam tiek izveidots individuāls mācību grafiks, kuru var viegli apvienot ar darbu jūrā. 

Profesionālās pilnveides izglītības programmu ir iespējams nokārtot pusgada vai gada laikā, kopumā visu moduļu nokārtošanai tiek doti 3 gadi. 


Mācību valoda

Oficiāli jūrniecībā tiek lietota angļu valoda, tāpēc Novikontas Jūras koledžā mācības notiek angliski, lai studenti uzreiz tiktu atbilstoši sagatavoti darba videi, zinātu nepieciešamos terminus angliski un varētu brīvi komunicēt ar saviem kolēģiem. 
Stājoties programmā Kuģu vadītājs vai Kuģu mehāniķis, tiek pārbaudītas arī angļu valodas zināšanas. Ja students nav pārliecināts savās valodas prasmēs, koledža piedāvā īpašus angļu valodas sagatavošanas kursus, par kuriem var vienoties ar pasniedzējiem.

 


Kas ir NOVIS?

NOVIS jeb Novikontas Information System ir labākais Novikontas Jūras koledžas studentu palīgs mācībās! Tā ir tālmācības sistēma, kas padara mācību procesu maksimāli komfortablu un ļauj mācīties sev ērtā laikā, atrodoties jebkurā pasaules vietā un viegli apvienojot darbu jūrā ar mācībām.

NOVIS sistēmas saturs:

  • Izglītības programmas apraksts
  • Kursa plāns (ieskaitot detalizētu mācību plānu)
  • Katram kursam atbilstoši praktiskie vingrinājumi
  • Vebināru mācību sistēma tiešsaistes lekcijām un konsultācijām
  • Sistēma komunicēšanai ar mācībspēkiem un klasesbiedriem
  • Klases grāmata savu sekmju novērošanai
  • Pašnovērtējuma testi
  • Elektroniskā bibliotēka
  • u.c.

Erasmus+

Kopš 2017. gada augusta, sadarbībā ar Erasmus + mobilitātes programmu, Novikontas Jūras koledžas studentiem piedāvājam iespēju saņemt mācību un mācību prakses stipendijas. Tās ir paredzētas sardzes stūrmaņu un sardzes mehāniķu programmas studentiem, sākot ar programmas 2. kursu. Stipendijas summa ir sākot no 1600€ praksei gadā, un to saņemt iespējams katru mācību gadu, nepārsniedzot 12 mēnešus mācību ciklā. Mācību stipendijai var pieteikties tikai studenti, kuri ir jau 2. mācību gadā / 3. semestrī. Stipendijas apjoms ir atkarīgs no valsts, kurā tiks studēts.

Iespēja saņemt stipendiju tiek piešķirta centīgākajiem un aktīvākajiem studentiem, kuri uzrāda labas sekmes mācībās un aktīvi piedalās Novikontas Jūras koledžas dzīvē. Katras programmas direktors izvēlas labākos studentus un nominē viņus Erasmus + stipendijai, kā arī studenti var aizpildīt pieteikuma anketu rakstot uz projects@novikontas.org.


VAIRĀK INFORMĀCIJAS PAR ERASMUS+
 


Mācies un pelni uzreiz!

Viena no lielākajām jūrnieka profesijas priekšrocībām ir augstais atalgojums, kurš ļauj uzsākt patstāvīgu dzīvi jau agrā vecumā uzreiz pēc studiju beigšanas!


Novikontas Jūras koledžas studentiem pēc teorētiskās daļas nokārtošanas tiek nodrošināta apmaksāta prakse uz kuģa. Tās laikā students gūst ne tikai īpaši vērtīgu pieredzi, bet arī savu pirmo samaksu par darbu, ar kuru iespējams pilnībā segt studiju maksu.


Mēs sadarbojamies ar 28 starptautiskām jūrniecības sfēras kompānijām, uz kuru kuģiem Novikontas Jūras koledžas studenti iziet praksi, bet pēc mācību beigšanas spēj iekārtoties labi apmaksātā darbā uz šo kompāniju vai pārējās pasaules tirdzniecības flotes kuģiem!