Iespējas pēc koledžas beigšanas

Pabeidzot Novikontas Jūras koledžu, studentam paveras plašas karjeras iespējas – uzsākt augsti apmaksātu darbu uz jebkura Pasaules Tirdzniecības flotes kuģa bez ierobežojumiem, turpināt mācības, lai iegūtu augstāku kvalifikāciju vai izvēlēties ar jūrniecības industriju saistītu darbu uz sauszemes.
Jūrnieka darba alga un karjeras izaugsme

Viena no lielākajām jūrnieka profesijas priekšrocībām ir dinamiska karjeras izaugsme. Augstāks rangs sola ne tikai prestižāku profesiju, bet arī ievērojami augstāku atalgojumu, un katrs jūrnieks var būt pārliecināts, ka viņa darbs tiks cienīts un atbilstoši atalgots!

Piedāvājam iepazīt aptuveno atalgojumu, kuru saņem attiecīgā ranga speciālisti, kā arī, cik gados iespējams sasniegt dotos rangus!
 

19 gadi* 1200€ OS 20 gadi* 1500€ AB 22 gadi* 3000€ 3 Officer 23 gadi* 4500€ 2 Officer 25 gadi* 7000€ Chief Officer 28 gadi* 10000€ Captain no mēnesī

Rangu apzīmējumi:

OS – matrozis
AB – sardzes matrozis
3 Officer – 3. stūrmanis
2 Officer – 2. stūrmanis
Chief Officer – vecākais stūrmanis
Captain – kapteinis

*Dotie rangi sasniedzami norādītajā vecumā ideālajā gadījumā. Katra studenta karjeras izaugsme ir atkarīga no viņa spējām un citiem faktoriem. 
 

19 gadi* 1200€ Wiper 20 gadi* 1500€ Motorman 22 gadi* 3000€ 4 Enginer 23 gadi* 4500€ 3 Engineer 25 gadi* 7000€ 2 Engineer 28 gadi* 10000€ Chief Engineer no mēnesī

Rangu apzīmējumi: 

Wiper – motorists
Motorman – sardzes motorists
4 Engineer – 4. inženieris
3 Engineer – 3. inženieris
2 Engineer – 2. inženieris
Chief Engineer – vecākais inženieris

*Dotie rangi sasniedzami norādītajā vecumā ideālajā gadījumā. Katra studenta karjeras izaugsme ir atkarīga no viņa spējām un citiem faktoriem. 

Pateicoties Novikontas Jūras koledžas mācību metodei (20% teorijas, 80% prakses), mūsu studenti var būt pārliecināti savās spējās un īsā laika posmā sasniegt jaunas savas karjeras virsotnes! 
 


Internacionāls diploms

Viena no lielākajām jūrnieka darba priekšrocībām ir iespēja strādāt visā pasaulē. Pateicoties Novikontas Jūras koledžas diplomam, jaunais jūrnieks spēj iegūt darbu uz visu veidu pasaules tirdzniecības flotes kuģiem bez ierobežojumiem! 
 


Darba kontrakta ilgums

Labas kompānijas viena no galvenajām prioritātēm ir jūrnieku labklājība, tāpēc tās bieži piedāvā dažāda ilguma kontraktus, no kuriem jūrnieks kruinga aģentūrā var izvēlēties sev piemērotāko. Tagad jūrniekiem tiek piedāvāti arī tādi kontrakti, kuru ilgums nepārsniedz dažas nedēļas, pēc kā seko vismaz 2 nedēļu ilgs atvaļinājums. 
Gudri izplānojot savu darba grafiku, ir iespējams izbaudīt vairāku mēnešu ilgu atvaļinājumu, kuru var veltīt savai ģimenei, hobijiem vai mācībām. Turklāt, ja ir noslēgts pastāvīgs līgums ar kādu no kompānijām, saviem uzticamajiem jūrniekiem tā var maksāt algu arī atvaļinājuma laikā!

 


Darbs jūrā

Nokārtojot eksāmenus un praksi, Novikontas Jūras koledžas studenti iegūst diplomu, kas ļauj strādāt uz pasaules tirdzniecības flotes kuģiem bez ierobežojumiem.

Lūk, dažas nozares, kurās koledžas absolventi spēj uzsākt savu karjeru:

 • Tankkuģu flote.
  Tankkuģos tiek pārvadāta lejamkrava, kas tiek iepildīta īpaši tai paredzētos nodalījumos. Tie ir vieni no lielākajiem kuģiem, veidojot aptuveni 1/3 no pasaules tirdzniecības flotes kuģu tonnāžas.

   
 • Beramkravas flote.
  Beramkrava, kā ogles, graudi, dzelzsrūda uc., tiek pārvadāta dažāda veida balkeros. Tie ir īpaši pielāgoti lielu kravas tonnāžu pārvadāšanai un drošai uzglabāšanai. 

   
 • Konteinerkuģu flote.
  Kā pēc nosaukuma var spriest, šajos kuģos krava tiek pārvadāta īpašos konteineros, kas ievērojami atvieglo iekraušanas un izkraušanas procesus, padarot preču pārvadāšanu daudz ātrāku un efektīvāku. Mūsdienās konteinerkuģi kļuvuši par lielākajiem tirdzniecības kuģiem. 
 • Pasažieru un kruīzu kuģi. Līdz ar aviācijas attīstību kuģu loma pasažieru pārvadāšanā ir ievērojami mazinājusies, taču attīstījās kruīzu kuģniecība. 

Jūrnieki uz sauszemes

Pēc izglītības iegūšanas Novikontas Jūras koledžā jaunajam jūrniekam paveras plašas un daudzveidīgas karjeras iespējas, ļaujot uzsākt darbu ne tikai uz visu veidu pasaules tirdzniecības flotes kuģiem bez ierobežojumiem, bet arī iegūt piemērotu darbavietu krastā, ja jūrnieks vairs nevēlas vai nespēj doties jūrā.

Kādām “sauszemes profesijām” nepieciešamas jūrnieku zināšanas un iemaņas?

 • Instruktors jūrniecības mācību iestādēs
  Par instruktoru vai pasniedzēju visbiežāk kļūst pieredzējis jūrnieks, kas nolēmis palikt ilgāku laiku krastā un ir gatavs dalīties savā pieredzē ar citiem. Jūrnieki, kuri daudzus gadus ir strādājuši jūrā, spēj sniegt ļoti vērtīgās zināšanas, tādā veidā ļaujot sagatavot darbam profesionālus jūrniekus un palīdzot attīstīt dažādas mācību programmas.
   
 • Kuģu inspektors
  Kuģu inspektoru galvenais pienākums ir pārbaudīt kuģu piemērotību drošai kravas un pasažieru pārvadāšanai jūrā, saskaņā ar valsts un starptautiskajām prasībām. Pieredzējušam jūrniekam ir visas nepieciešamās prasmes un tehniskās zināšanas, lai viņš varētu viegli sagatavot kuģi reisam.
   
 • Tehniskais superintendants-inženieris, drošības superintendants
  Apvienojot daudzu gadu pieredzi kuģošanā un gadu gaitā iegūtās zināšanas, jūrnieks var kļūt par tehniskā departamenta pārstāvi jebkurā kuģīpašnieku uzņēmumā.
   
 • Kuģu brokeris
  Kuģu brokeris darbojas kā starpnieks starp kuģu īpašniekiem, kravu nosūtītājiem un to saņēmējiem. Kuģu brokera lomu var klasificēt kā kuģu meklēšana priekš kravām un kravu meklēšana priekš kuģiem. Šis amats noteikti prasa padziļinātas zināšanas par kuģiem un kravām, iekraušanas un izkraušanas metodēm, laika apstākļiem, kuri spēj ietekmēt transportēšanas procesu, un citu.
   
 • Kuģu ekipāžas menedžeris
  Galvenie kruinga menedžera uzdevumi ir komandas veidošana dažāda veida kuģiem un uzņēmumiem; jūrnieku kvalifikācijas pārbaude; nepieciešamo dokumentu noformēšana; līgumu noformēšana un uzturēšana starp kuģu īpašniekiem un jūrniekiem; kontrakti ar kuģu īpašniekiem un tamlīdzīgi.
   
 • Jūrniecības pārvaldes iestāžu darbinieks
  Šis darbs ir saistīts ar dažādām jūrniecības valsts organizācijām. Jūrniecības likums, jūrniecības politika, ostu un robežu operācijas, jūrnieku eksaminācija, akreditācija un licencēšana ir tikai daži no virzieniem, kuros iespējams kvalificēties.
   
 • Ostas menedžeris, locis
  ​​​​​​​Jūrnieks var atrast darbu arī ostā. Ostu darbības ietver ostas pārvaldi un vadību, tehnisko darbu, kuģu pavadīšanas pakalpojumus, stratēģisko biznesa plānu attīstīšanu un daudz ko citu.

Jūrnieki un Novikontas Jūras koledžas absolventi par darbu jūrā